Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Parametry
  • Militarne

Zabawki militarne dla dzieci

Stając przed wyborem zakupu zabawki militarnej dla dziecka, wielu rodziców może odczuwać opór. Zabawki militarne budzą kontrowersje. Może to wynikać ze skojarzeń, jakie przywołują.

Analizy psychologiczne wykazały, że potrzeba posiadania zabawek dla dzieci odwzorowujących broń, zwłaszcza u chłopców, powiązana jest z głęboko zakorzenionym stereotypem. Dotyczy on roli mężczyzny, który ma za zadanie być silnym, odważnym i chroniącym swoich bliskich.

Mogłoby się wydawać, że maluchy nie zdają sobie sprawy z tego typu przekonań i tradycji. Jednak badania wykazały, ze dzieci doskonale wiedzą, że są słabsze i mają mniej siły. Potrafią także doskonale interpretować otoczenie nawet, jeśli nie okazują tego w każdej sytuacji lub w sposób dosłowny.

Potrzeba posiadania zabawki militarnej wynika głównie z chęci zwiększenia własnego poczucia mocy i siły. To przede wszystkim wyobraźnia pozwala dzieciom tę siłę i moc sobie samym nadawać. Nie tylko stawiając się w roli wojownika, ale także superbohatera czy maga. Odpowiednie rekwizyty urozmaicają jedynie zabawę. To, co jest najważniejsze w zabawie zabawkami militarnymi, to przestrzeganie przez dzieci ustalonych przez rodziców zasad.