Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Parametry
  • WIEK

Na pewno zauważyliście, że niemowlaki mogą długimi godzinami obserwować ruchomą karuzelę wiszącą nad ich łóżeczkiem podczas, gdy sześciolatki nawet nie zwrócą uwagi na tę zabawkę. Nie należy się temu dziwić. Atrakcyjność zabawek dla dzieci w dużej mierze zależy od etapu rozwoju, na jakim aktualnie znajduje się dziecko. Dlatego wybierając je warto zwrócić uwagę na wiek malucha, jego potrzeby poznawcze i zdolności motoryczne. Zabawka zbyt prosta lub za bardzo skomplikowana szybko się znudzi i zostanie porzucona. Natomiast te odpowiadające aktualnemu etapowi rozwoju dziecka będą wspaniałym „kompanem” wielogodzinnych zabaw.

Warto również pamiętać, że wybór zabawek dostosowanych do aktualnych potrzeb dziecka to nie tylko gwarancja zadowolenia maluchów. Dobrze przemyślana decyzja pozwala na ociągnięcie wielu celów. Zabawki mogą bowiem wspierać rozwój dzieci, ułatwiać opanowywanie nowych umiejętności, budować kreatywność lub pomagać w odkrywaniu talentów i zainteresowań.

Producenci ułatwiają podejmowanie dobrych decyzji poprzez odpowiednie oznakowywanie oferowanych produktów. Dzięki temu ryzyko popełnienia błędu i wyboru zabawki, która nie spodoba się dziecku, jest bardzo małe.